Suluboya Seti

hanterra - Westerwald 12 renk

1.100,00 KDV dahil

12 farklı renk içeren suluboya seti, profesyonellerin yanı sıra okul ve hobi olarak seramik yapanlar için ideal olan özel olarak geliştirilmiş bir renk paletidir.

Whatsapp'tan Sipariş
Stok kodu: Suluboya Seti Kategoriler: , Etiketler:

Açıklama

Uygulama:
Su ve fırça ile kolayca uygulanır, kullanımı kolay ve hızlıdır. Kurşun ve kadmiyum vb, toksik madde içermez ve renkler pişmemiş durumda bile yüzeye çok iyi yapışır. Tüm renkler birbiriyle karıştırılabilir, böylece istenen ara renkler elde edilebilir. Dekor için aşağıdaki teknikler kullanılabilir.

Sır altı tekniği
Renkler bisküvi pişirimi yapılmış ürün üzerine uygulanır ve kuruduktan sonra şeffaf sır ile kaplanır.
Majolica tekniği
Renkler, tercihen beyaz, pişmemiş bir sır üzerine uygulanır. Dekor, sır pişiriminde eriyerek sabitlenir.
Sır üstü tekniği
Sırlı ürünler de dekore edilebilir. Pişirme sıcaklığı sıra bağlıdır (900-1.250°C)
Sıraltı veya majolika tekniğini kullanmanızı öneririz.

• • •

Bilinen büyük seramik sır üreticileri dışında, dünyada pek çok butik, özel üretici bulunuyor. Çoğunluğu aile işletmesi olan bu firmalar, yıllar boyunca edindikleri tecrübeyle endüstriyel üretim yapanlar kadar küçük seramik üreticileri, seramik atölyeleri, seramik sanatçılarının keyifle ve güvenle kullandığı seramik sırları, boyaları üretiyorlar.

hanterra sırları ile hedefimiz onlardan seçtiğimiz özel üretim sırları size getirmek, çalışmalarınıza farklılık katacak alternatifler sunabilmek.

Westerwald Serisi
Dünyanın en büyük ve en kaliteli kil ocaklarının bulunduğu Westerwald bölgesi, Almanya’nın en önemli seramik merkezlerinden biridir. 30 milyon yılda oluştuğu bilinen bu killer, Westerwald bölgesinin dünyaca tanınmasına yol açan stoneware çamurlarının üretiminde kullanılmaktadır. 15. Yüzyıldan günümüze, tuz sırlı Westerwald stoneware ürünleri seramik tarihinin önemli örneklerindendir. .

hanterra markası altında Almanya’nın Westerwald bölgesinde Höhr Grenzhausen’de ürettirdiğimiz toz seramik sırlarını size sunuyoruz. Tüm sıcaklık seviyelerinde, ister düşük derece, ister orta derece, ister yüksek derecede çalışıyor olun, size uygun seramik sırlarını sitemizde bulabilirsiniz.